Tomka Milan - osobní webové stránky

Něco pro Vaši šedou kůru mozkovou

einstein

Hlavolamy

Jistě mi dáte za pravdu, že pokud si chcete udržet své tělo v kondici,je třeba ho cvičit a trénovat. Stejně je tomu v případě, že si chcete udržet v kondici mozek tak, aby podával dobré výkony.

Aby mozek nebyl jen na udržování vitálních funkcí a poskytoval správné informace ve správný čas, musíte mu poskytnout dostatek energie, spánku a neustále ho trénovat.
S přísunem energie, ani se spánkem Vám moje stránky asi nepomohou (ledaže byste u nich usnuli), ale něco na trénink zde snad najdete.


Nemusíte hned začínat složitými logickými úlohami. Připravte si pro svůj mozek nějakou výzvu. Můžete začít tím, že vybočíte se zajetých myšlenkových kolejí. Třeba taková obyčejná cesta z práce.
Dokážete vyjmenovat všechny obchody po cestě?
Víte kolik známých jste včera cestou z práce potkali?

cache Určitě se mnohokrát denně podíváte na hodinky aby jste zjistili kolik je hodin. Zkuste si předtím odhadnout kolik asi tak je, kolik času uplynulo od doby, kdy jste se dívali naposledy?
Někdy si dejte hodinky na druhou ruku a schválně, jestli si to při zjišťování času uvědomíte, nebo se budete pořád dívat na ruku, kde hodinky běžně nosíte. Dobrým tréninkem může být i dát si hodinky vzhůru nohama a uvidíte kolik vám dá přemýšlení, uvědomit si, kolik vlastně je.


Pokud ale chcete nějaké konkrétní zadání, mám pro vás připraveno několik logických úloh.
Nejznámější je asi tzv. Einsteinova hádanka.

Přeji vám příjemné luštění...